Werbiści w Bytomiu

Pierwsi Misjonarze Werbiści przybyli na stałe do Bytomia w 1920 roku. Od razu rozpoczęli pracę apostolską wśród lokalnej społeczności.

W 1935 roku ukończono budowę Domu Misyjnego św. Małgorzaty, który funkcjonuje do dziś.

Obecnie nasza werbistowska wspólnota w Bytomiu liczy obecnie 8 współbraci. Zajmują się prowadzeniem Parafii św. Magłorzaty, pomocą duszpasterską w okolicznych parafiach, a także szeroko pojętą animacją misyjną w diecezji i poza nią.

Prowadzą rekolekcje i skupienia parafialne, spotykają się z grupami modlitewnymi, udzielają sakramentu pojednania, będąc przy tym świadkami misyjnego dziela Kościoła.

Wyczerpujące opracowanie historii Domu Misyjnego św. Małgorzaty w Bytomiu znaleźć można tutaj.


Dom misyjny
kaplica domowa 1
Kaplica domowa

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z obowiązującym prawem i aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej o Ochronie danych Osobowych (RODO) informujemy, że żadne dane osobowe użytkowników nie są zapisywane ani przetwarzane przez naszą stronę inernetową, Polityka prywatności