Czym się zajmujemy

Kiedy werbiści przybyli do Bytomia w 1920 roku zajęli się przede wszystkim redagowaniem „Kalendarza Królowej Apostołów”, „Skarbu Rodzinnego” i „Dzwonka Maryji” dla Sodalicji Mariańskich. Pracowali również w duszpasterstwie polskim. Już w pierwszym roku pobytu prowadzili misje ludowe i rekolekcje.

Po otwarciu Domu Misyjnego w 1935 roku, gdy w Bytomiu zamieszkało więcej misjonarzy, zaangażowali się szerzej w pracę duszpasterską i animacyjną.

Przez wiele lat Bytom był prężnym ośrodkiem misjonarzy ludowych, którzy prowadzili rekolekcje parafialne i misje praktycznie we wszystkich diecezjach kraju.

Obecnie werbiści zajmują się prowadzeniem Parafii św. Magłorzaty, pomocą duszpasterską w okolicznych parafiach, a także szeroko pojętą animacją misyjną w diecezji i poza nią. Prowadzą rekolekcje i skupienia parafialne, spotykają się z grupami modlitewnymi, udzielają sakramentu pojednania, będąc przy tym świadkami misyjnego dziela Kościoła.

W każdą ostatnią sobotę miesiąca organizowane jest "Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą",  na którym zaproszeni misjonarze opowiadają o swojej pracy misyjnej.

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z obowiązującym prawem i aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej o Ochronie danych Osobowych (RODO) informujemy, że żadne dane osobowe użytkowników nie są zapisywane ani przetwarzane przez naszą stronę inernetową, Polityka prywatności