Zakończył się remont naszego kościoła

bytom kosciol02 minZakończył się gruntowny remont naszego kościoła. Prace remontowe świątyni rozpoczęły się w kwietniu 2018 roku. W ciągu kilku miesięcy została ona gruntownie odrestaurowana tak wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dzięki dofinansowaniu projektu z funduszów Unii Europejskiej wzmocniono i zaizolowano fundamenty kościoła, wyczyszczono i naprawiono elewację, wzmocniono i wyremontowano wieżę, wymieniono konstrukcję dzwonu, wyremontowano dach i schody wejściowe oraz zaadaptowano wejścia dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz natomiast wymieniono tynki i boazerię, wykonano nową podłogę, wyremontowano chór i przebudowano instalację centralnego ogrzewania. W otoczeniu kościoła wyremontowano powierzchnie brukowe i zainstalowano system monitoringu.

"Ostatnie miesiące były dla nas wszystkich - tak parafian, jak i wspólnoty zakonnej - czasem wielu wyrzeczeń i szukania kompromisów" - mówi o. Marek Pardon SVD, rektor Domu Misyjnego i proboszcz parafii. - "Na szczęście udało się zakończyć wszystkie prace i od 3 lutego wszystkie nabożeństwa odbywają się na powrót w kościele."

W czasie prac restauratorskich w samym kościele, jak i jego otoczeniu znaleziono liczne eksponaty archeologiczne, które są świadectwem bogatej historii Wzgórza św. Małgorzaty. Więcej informacji o pracach archeologicznych i znalezionych eksponatach można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu - http://muzeum.bytom.pl/?tag=malgorzatka

"W imieniu wszystkich bytomskich werbistów chciałbym podziękować wszystkim, którzy którzy przyczynili się do tego remontu, tym, którzy wspierali ten remont swoją modlitwą i ofiarą i oczywiście tym, którzy dokonali tej odnowy" – mówi o. Pardon.

Oto kilka fotografii prezentujących wygląd świątyni przed i po remoncie.

      

      

      

  

Drukuj E-mail

Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z obowiązującym prawem i aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej o Ochronie danych Osobowych (RODO) informujemy, że żadne dane osobowe użytkowników nie są zapisywane ani przetwarzane przez naszą stronę inernetową, Polityka prywatności